Logo

شش نکته جادویی برای افزایش سودآوری رستوران و فست فود

افزایش سود رستوران

همانطور که می‌دانید هزینه های کلی به دو دسته هزینه های ثابت مانند هزینه اجاره، هزینه استهلاک ساختمان و ماشین آلات و هزینه های متغیر مانند هزینه مواد اولیه ، هزینه دستمزد مستقیم پرسنل و هزینه ضایعات تقسیم می‌شود. راهکار جادویی در افزایش سودآوری رستوران کاهش هزینه‌های متغیر از طریق کاهش هزینه مواد اولیه می باشد. ممکن است در ابتدا این راهکار خیلی جادویی به نظر نرسد اما قبل از اینکه به سادگی از این مساله گذر کنید یک کار مهم انجام دهید:

به عنوان یک میهمان به رستوران خودتان بروید و یکی از محصولات محبوبتان را سفارش دهید. به محض این که سفارش به دستتان رسید و قبل از اینکه آن را نوش جان کنید از خود بپرسید "مواد اولیه این محصول دقیقا برای من چقدر آب خورده است؟" اگر توانستید به این سوال به شکل دقیق پاسخ دهید یعنی اهمیت هزینه مواد اولیه در سودآوری رستوران را درک کرده اید ولی اگر جوابهای شما بازه تقریبی با دقت یکی دو هزار تومان یا بیشتر داشت بدانید که یک فرصت عالی برای افزایش سودآوری کسب و کارتان را کشف کرده‌اید. اگر هنوز فکر میکنید یکی دو هزار تومان تاثیر چندانی در سودآوری شما ندارید این سوال ها را از خود بپرسید:

1- از کجا مطئن هستم که این محصول واقعا هزینه بیشتری ندارد؟

2- آیا مطئن هستم مواد مصرفی این غذا به اندازه ای است که من تعیین کرده‌ام؟ یا شاید یک ماده اولیه گران قیمت(مثلا پنیر پارمژان) در این غذا به جای 20 گرم 50 گرم ریخته شده؟

3- چقدر راجع به این که در عدم حضور من پرسنل مواد اولیه این غذا را حیف و میل نمیکنند اطمینان دارم؟

4- آیا مطمئن هستم ضایعات مواد اولیه در این غذا برای من چقدر تموم شده؟

5- چقدر راجع به آخرین قیمت خرید مواد اولیه و پایینترین قیمت آن در بازار مطمئن هستم؟

6- اگر هرکدام از محصولاتم فقط هزار تومان بیشتر سود دهی داشته باشند در یک ماه چقدر بیشتر سود خواهم کرد؟

پاسخ به این سوالات به اندازه ای اهمیت دارد که می‌تواند وضعیت سودآوری رستوران شما را دگرگون کند. فراموش نکنید در وضعیت شدید رقابتی این روزها در حوزه رستوران و فست فود کسب و کارهای صرفا شناخته شده تر و با تشکیلات بزرگتر رشد نمی‌کنند بلکه کسب و کارهای هوشمندتر هستند که توانایی رشد دارند.

نویسنده: امیر شریفیان- مدیر دپارتمان مهندسی گروه سایان